V kontaktu se sebou samým

12 června, 2019

Cítíte, že ve vašem těle není něco v pořádku, ale nevíte co? Vyšetříte se u lékaře, ale nezjistíte žádnou konkrétní patologii. Často se dostáváme do pasti, kdy vkládáme veškerou důvěru do lékařů, místo abychom důvěřovali sami sobě. Kdo jiný než vy ví, jak se cítíte, co vás nejvíce stresuje? Jakou životní situací jste prošli? Po jakém jídle se cítíte lépe nebo hůře?

Možná ani vy sami sebe dobře neznáte. Fyzicky znáte svou váhu, výšku, barvu očí. Ale znáte své vnitřní orgány? Jak je na tom vaše srdce, plíce, játra, žlučník? Jaké jsou vaše dominantní emoce, jaký je váš systém víry?

Možná je čas poznat sám sebe. Spojte se se svým dechem, tlukotem srdce, břichem a svaly. Uvědomte si, jaké máte v těle napětí. Často jsme natolik zabraní do své práce, stresu, že si jen stěží uvědomujeme, jak napjaté a strnulé je naše tělo a mysl. Dotkněte se svých ramen. Jsou měkká a uvolněná, nebo tvrdá, držící tóny stresu? A co vaše břicho? Jaká je vaše stolice? Jaký je váš spánek? Udělejte si vnitřní počítačovou tomografii celého těla, od konečků prstů na nohou až po špičku hlavy. Pokuste se vnímat všechny nevyvážené části. Můžete je pociťovat jako temné, nebo si prostě nechte líbit jakékoli pocity, které z tohoto mentálního skenování vyplynou,

Když si uvědomíte napjatá místa ve svém těle, hnízdem je vědomě je uvolnit. Vypněte svůj stresový režim na režim "odpočinku a trávení", pro regeneraci, dobré trávení, zlepšení sexuální energie a plodnosti.

Západní výzkumy vysvětlují mechanismy, jak mysl ve stresu ovlivňuje tělo prostřednictvím neurotransmiterů, hormonů a aktivace sympatického nervového systému, čímž připravuje tělo na boj nebo útěk. Většinu každodenních funkcí, které jsou pro prosperitu nerozhodné, však řídí parasympatický nervový systém, který je v rušné moderní době většinou vypnutý. Někdy jsme tak napjatí, "unavení a podráždění", že nejsme schopni ani relaxovat a usnout. Je to pro vás varovný signál a je nejvyšší čas něco ve svém životě změnit, než se poškození zdraví projeví.

Východní lékařské systémy to vysvětlují na energetické úrovni. Intenzivní a chonické emoce (dokonce i ty, které jsou na Západě považovány za pozitivní, jako je touha) způsobují nerovnováhu energie nebo dokonce zablokování její cirkulace. Později se to projeví na fyzické úrovni. Tibetská medicína ví, že prací s energií lze obnovit rovnováhu duševních i fyzických potíží.

Všechny tradiční celostní léčebné systémy, a to nejen na Východě, znaly a používaly léčebné metody jako jóga, dechová cvičení nebo masáže. V tibetské medicíně existuje jedinečný systém práce s energií. Pomáhá nám znovu se dobře cítit ve svém těle, spojit se sám se sebou, zpomalit a umožnit přirozené uzdravení. Najdeme zde mimo jiné Nejang jógu, tibetskou masáž Kunye, Horme terapii, akupunkturu, baňkování, saunu a meditaci. Odstraňují stagnaci energie a obnovují rovnováhu těla, energie a mysli. Nebo, pokud dáváte přednost západnímu pohledu, aktivují parasympatický nervový systém, zklidňují duševní rozrušení, uvolňují fyzické napětí, zlepšují prokrvení tkání a jejich funkce. Ať už je vysvětlení jakékoli, jejich účinky jsou hmatatelné.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do kontaktu se sebou samým a začít se léčit, ale první krok musíte udělat vy. Udělejte si na sebe čas. Vyzkoušejte, co vám vyhovuje. Začněte přátelství sami se sebou. Život v harmonii se sebou samým a přírodou je mocným zdrojem uzdravení a já mohu být pouze průvodcem, který vám pomůže tuto rovnováhu znovu najít.

Read more from the category:
Useful tags:
arrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram